ภาษาอิสาน

ภาษาอิสาน

<< < (11/12) > >>

bunyut:
คับ หยาอ้าย ผมสิลองเข้าไปเล่นนำเด้อ  ไปอยู่ใต่  บอได๋เว้าภาษาบ้านเจ้าของ จักสิออกทางได อ้ายเอ้ย  หลังงานซ่อมเล่นแต่อินเตอร์เนตหูตาลายเบิดแล้ว  ขั่นมีคนทางกํ่าอีสานคำบอนเคยอยู่  เถิงสินอนขดขู่กะอยู่ได้ตัวละชาย  หมายป๋องเข่าหาเงินทางเมืองลุม  สุมผูสาวดอกอยู่บ้านเอาผัวสั่มละบอเหลือ 

sukyone:
ซูมื้อนี้คือเงียบๆนอ.....
สมาชิกไปทางได๋เบิด  hungry2

supoj007:
สงสัย  ขึ้นไปเฮ็ดนา กันเมิดละตี๊  ข้าวหอมราคาดี :o :P

rerk.com:
อ้ายๆ ซอยข่อยแน

พอกะเทิน สิแป๋วาจังใด๋  :( อธิบายได้แต่แปลตรงตัวแบบจังๆ ไม่ได้ครับ

คนขอนแก่นเด้อครับ ยูอำเภอภูเวียง มาเฮ็ดงานไซ่หนี่รัฐบาล (กองทุนกู้ยืม) ไซ่หนี่ญี่ปุ่น(โตโยต้า) กับไซ่หนี่เวรหนี่กรรม (เมีย)

มักห้องนี่หลายๆ ครับ

prince:
พี่ๆ ครับ แล้ว ถ้าจะใช้เป็นภาษาเขียน
จะต้องเขียน "อิสาน" หรือว่า "อีสาน" เหรอครับ

นำร่อง

[0] ดัชนีข้อความ

[#] หน้าถัดไป

[*] หน้าที่แล้ว